FOLLOW US ON SOCIAL

  1. Home
  2. »
  3. Breaking News
  4. »
  5. ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ବିତ୍ପାତ, ୧୭ମୃତ

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ବିତ୍ପାତ, ୧୭ମୃତ

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ବିତ୍ପାତ, ୧୭ମୃତ
SHARE NOW :

ଲାଇଭ ଓଡିଶା ବ୍ୟୁରୋ: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତ । ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୭ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ଲୋକ ନିଖୋଜ ରହିଛନ୍ତି । ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକ ଲଘୁଚାପ ହେତୁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାଜ୍ୟର ଚାରିଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ରୟାଲାସିମାର ତିନୋଟି ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦକ୍ଷିଣ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୦ ସେମି ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ପ୍ରବଳ ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ ଘଟିଛି । ବାୟୁସେନା, ଏନଡିଆରଏଫ ଏବଂ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବନ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ଚେୟୁରୁ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ନମୟା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଜଳ ରାଜମ୍ପେଟ୍ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ କୁଡାପା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ୟାପିଛି । ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟ ସଡକ ପରିବହନର ଏକ ବସ୍ ରାମପୁରମରେ ଅଟକି ରହିଛି । ଅନେକ ଲୋକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ୧୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଗୁଣ୍ଡାଲୁରୁ ନିକଟରୁ ସାତଟି, ରାୟଭାରାମ ନିକଟରୁ ତିନୋଟି ମୃତଦେହ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ମାଣ୍ଡପାଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ମୃତଦେହ ମିଳିଛି । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts