FOLLOW US ON SOCIAL

  1. Home
  2. »
  3. ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା
  4. »
  5. ଏହି ଉପାୟ ଆପଣେଇଲେ ଦୂର ହୋଇଯିବ ଡାର୍କସର୍କଲ

ଏହି ଉପାୟ ଆପଣେଇଲେ ଦୂର ହୋଇଯିବ ଡାର୍କସର୍କଲ

ଏହି ଉପାୟ ଆପଣେଇଲେ ଦୂର ହୋଇଯିବ ଡାର୍କସର୍କଲ
SHARE NOW :

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଲାଇଭ୍ଓଡ଼ିଶା ନ୍ୟୁଜ୍‌): ନିଦ୍ରାର ଅଭାବ ହେତୁ, ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଆଖି ଥକ୍କା ଲାଗିବା ସହିତ ଡାର୍କ ସର୍କଲ ହେବା। ଡାର୍କ ସର୍କଲ ଯୋଗୁଁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କମ୍ ଦେଖାଯାଇ ନଥାଏ, ବରଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆଖିକୁ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରଖିନଥାଏ । ଆପଣ ଏହାକୁ ଘରେ ରହି ମଧ୍ୟ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ଠିକ୍ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଡାର୍କ ସର୍କଲରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ ବିଷୟରେ…

୧. ଏଥିପାଇଁ ୨ ଚାମଚ ହଳଦୀ ପାଉଡରରେ ୧ ଚାମଚ ଦହି ଏବଂ ଅଳ୍ପ ବୁନ୍ଦା ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ଆଖିର ଡାର୍କ ସର୍କଲରେ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ ୧୫-୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ସାଧାରଣ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଉତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ, ପ୍ରତିଦିନ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ହଳଦୀ ପେଷ୍ଟକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ଡାର୍କ ସର୍କଲଗୁଡିକ ଦୁର ହୋଇଯିବ ।

୨. କମଳା ରସରେ ଗ୍ଲାଇସେରିନ୍ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ସପ୍ତାହରେ ୩ ଥର ଏହି ଉପାୟ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ।

୩. ଟମାଟୋ ରସକୁ ଆଖିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ 2୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ, ତା’ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୪. ପ୍ରତିଦିନ ଡାର୍କ ସର୍କଲରେ କାକୁଡି ରସ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୫ ମିନିଟ୍ ପରେ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଡାର୍କ ସର୍କଲଗୁଡିକ ହ୍ରାସ ପାଇବ ।

୫. ଭିଟାମିନ୍ ଇରେ ଭରପୂର ବାଦାମ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍ ଅପସାରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts