FOLLOW US ON SOCIAL

  1. Home
  2. »
  3. ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା
  4. »
  5. KIMSରେ ଜାତୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ମାସ ପାଳନ

KIMSରେ ଜାତୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ମାସ ପାଳନ

KIMSରେ ଜାତୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ମାସ ପାଳନ
SHARE NOW :

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କାଲିଙ୍ଗ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ KIMS, ଜାତୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ମାସ, ୨୦୨୨ର ସମାପ୍ତିକୁ ପାଳନ କରିଥିଲା। KIMSର ଡାଏଟେଟିକ୍ସ ବିଭାଗ ଶେଷ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ କେକ୍ କାଟିବା, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ , କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୁଷ୍ଟିକର ରେସିପି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ସଚେତନତା କୁଇଜ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ଅବସରରେ ବ୍ରିଗେଡିୟର୍ ପ୍ରଫେସର ଡ।. ଅମ୍ବିକା ପ୍ରସାଦ ମହାନ୍ତି, କିମସ୍ ର ଡାଏଟିସିଆନ୍ ସାଧାରଣ ଜନତା, ରୋଗୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ, ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପରିମଳ ପରିବେଶରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଜାତୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ମାସ ୨୦୨୨ ଯାହାର ଥିମ୍ ଥିଲା “Celebrate a world of flavors” । ଖାଦ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବାଦ ଉପଭୋଗ କରିବା ସହ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନଶୈଳୀ ଆପଣେଇବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଇଥିଲା ।

KIMSର ଡାଏଟେଟିକ୍ସ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁଳିତ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟର ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ଏବଂ ଗୋଷ୍ଠୀ ନୃତ୍ୟ ଏବଂ କୁଇଜ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଜେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଫେସର ଡ। , ମୋନାଲିସା ରାଉଟ୍, କିମାରିର କୁମାରୀ ସୋନମ ସିଂ ଏବଂ ସ୍ୱେଟାଲିନା ଦାସ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାପରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି । ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ପାଇଁ ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ତରଳ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ସହିତ ଆତ୍ମ, ସନ୍ତୁଳିତ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ସହ ନିଜର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କିମ୍ସର ଜଣେ ପୁଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts