FOLLOW US ON SOCIAL

  1. Home
  2. »
  3. ରାଜ୍ୟ
  4. »
  5. ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଦଳବଦଳ

ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଦଳବଦଳ

ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଦଳବଦଳ
SHARE NOW :

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଲାଇଭ୍ଓଡ଼ିଶା ନ୍ୟୁଜ୍‌): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୦ ଜଣ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରି ସେମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ପୋଷ୍ଟିଂ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୯୯୮ ବ୍ୟାଚର ଆଇଏଏସ୍, ସୁରେଶ କୁମାର ବୈଷ୍ଣବ କୃଷି ଓ କୃଷକ ସଶକ୍ତିକରଣ ବିଭାଗର କମିଶନର ଓ ସଚିବ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବିଭାଗର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୦ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍, ପ୍ରେମ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ OSD, GA ଏବଂ PG ବିଭାଗ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

୨୦୧୪ ବ୍ୟାଚ୍ ୟେଦୁଲା ବିଜୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇ ପଶୁପାଳନ ଏବଂ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ସେବା କଟକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୦୮ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍, ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିୟା ୨୦୦୩ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଜୱାଲେ ନିତିନ ଭାନୁଦାସଙ୍କୁ ବଦଳାଇ ଆଇପିସିଆଇଲର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଏକ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ପ୍ରତିନିଧୀକୁ ପଠାଯିବ। ପୁନିଆ ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଏବଂ ଇଡକୋର ଇଡି ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ ଓସେପାର ରାଜ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଆରଏମଏସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ସିଏଚଏସଇର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍।

୨୦୧୨ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଅନୁପମ ସାହାଙ୍କୁ ଓସେପାର ରାଜ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ର ସଦସ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସାହା ଗଜପତିଙ୍କ କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

୨୦୧୩ ବ୍ୟାଚ୍ ମୋନିଶା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବରଗଡର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟର ଓ ଡିଏମ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୫ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପଣ୍ଡା ଗଜପତିଙ୍କ କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଡିଏମ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, OHEPEE ର ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ଓଡିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟା ସଂଗଠନର ରାଜ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

୨୦୧୫ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଅବୋଲି ସୁନୀଲ ନାରଭାଣେ ସୋନପୁରର କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଡିଏମ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରାଉରକେଲା ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବଙ୍କ ସହ ଏଡିଏମ୍, ରାଉରକେଲା ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୬ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଦିବ୍ୟା ଜ୍ୟୋତି ପ୍ୟାରିଡା, ସିଇଓଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ରାଉରକେଲା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର କମିଶନର, ରାଉରକେଲା ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ ନିଜ ଦାୟିତ୍ବ ବ୍ୟତୀତ ଏଡିଏମ୍, ରାଉରକେଲା ଏବଂ ରାଉରକେଲା ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣର ସଚିବଙ୍କୁ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି।

୨୦୧୬ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ବିଶାଲ ସିଂ ମାଲକାନଗିରିର କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଡିଏମ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଡି, ଡିଆରଡିଏ, ଜଜପୁର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ ବ୍ୟାଚ୍ ସୋମେଶ କୁମାର ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କୁ PD, DRDA, ମାଲକାନଗିରି ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିଟଲାଗଡର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ଟିଟଲାଗଡର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

୨୦୧୭ ବ୍ୟାଚ୍ ଅନ୍ବେଷା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ PD, DRDA, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭାବରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବରିପଦା ପୌରପାଳିକାର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ବରିପାଦାର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ ବ୍ୟାଚର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଦିବାକର ଟିଏସ ଓଡିଶା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆବେଦନ କେନ୍ଦ୍ରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡ୍ୟୁଟିରେ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଧର୍ମଗଡର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ଧର୍ମଗଡର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏସ୍ ଇସାଲୱାର ଗୌରବ ଶିବାଜୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମରୁ ଫେରିବା ପରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି ।୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଅଗ୍ରୱାଲ ଅକ୍ଷୟ ସୁନୀଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମରୁ ଫେରିବା ପରେ ନବରଙ୍ଗପୁରର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ଅନ୍ୟା ଦାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମରୁ ଫେରିବା ପରେ ବରିପଦାର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଆଦିତ୍ୟ ଗୋୟଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମରୁ ଫେରିବା ପରେ କୁଚିଣ୍ଡାର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ପାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ମହାଜନ ମନୋଜ ସତ୍ୟବାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମରୁ ଫେରିବା ପରେ ଟାଇଟଲାଗଡର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି ।୨୦୧୯ ବ୍ୟାଚ୍ ପାୱାର ସଚିନ୍ ପ୍ରକାଶ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣରୁ ଫେରିବା ପରେ ଧର୍ମଗଡର ସବ୍-କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେବେ । 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts